Víkend na Slovensku bude teplý a bez zrážok

- P.M.
Článok
Pred nami je posledný októbrový víkend. Ten výraznejšiu zmenu v aktuálne prebiehajúcom charaktere počasia neprinesie.
Počasie na našom území bude aj naďalej pod vplyvom mohutnej oblasti vyššieho tlaku, ktorej stred bude ležať v oblasti Čierneho mora. Táto tlaková výš k nám však nebude prinášať iba stabilné, ale aj teplé počasie. Po zadnej strane tejto tlakovej výše bude do našej oblasti aj naďalej prúdiť veľmi teplý vzduch od juhu, ktorý sa postará o výrazne nadpriemerné teploty na našom území.

V priebehu soboty bude na našom území prevládať prevažne jasné až polojasné počasie. Ráno sa však v nižších polohách môžu vyskytovať hmly alebo nízka oblačnosť ktoré sa ojedinele môžu udržať aj po celý deň.

Nedeľa bude opäť spočiatku prevažne jasná až polojasná. V priebehu dňa však od severozápadu bude pribúdať oblačnosť. Zrážky sa však vyskytovať nebudú. V noci na nedeľu a v nedeľu ráno sa však treba pripraviť na pomerne husté hmly v nižších polohách. Pri nich môže dohľadnosť poklesnúť aj pod 100 metrov.

Počas víkendu bude na našom území na tohtoročnú dobu nezvyčajne teplo. Nočné teploty budú klesať k +10°C. V priebehu dňa sa maximá vyšplhajú na príjemných +17 až +23°C