Víkend prinesie vlahu. Horúčavy sa vrátia až v ďalšej dekáde

Článok
Víkend nebude priať grilovačkám vonku. Zato však bude určite priať farmárom. Prinesie potrebnú vlahu.

Do našej oblasti začal prúdiť chladnejší vzduch od severozápadu, ktorý dosť významne znížil teploty. Tento prílev chladnejšieho vzduchu bude v nasledujúcich dňoch ešte pokračovať, a tak sa mierne ochladí. Optimizmus však počasie budí vo farmároch, nakoľko nasledujúce dni okrem toho, že budú chladnejšie, tak budú aj vlhšie.

 

Čaká nás prevažne oblačné až zamračené počasie s teplotami od +17 do +23°C, avšak na severe sa treba pripraviť aj na to, že bude chladnejšie a teploty nemusia prekročiť hranicu +15°C.

Na strednom Slovensku sa môžu vyskytnúť ojedinele aj búrky. Prílev chladnejšieho vzduchu spôsobí, že vo vyšších polohách bude snežiť. Konkrétne sa novej snehovej pokrývky dočkajú hrebene Vysokých Tatier od nadmorskej výšky 2100 metrov.

 

Nedeľa prinesie opäť premenlivý charakter počasia s prehánkami, pripadne s občasným dažďom a teploty sa budú pohybovať na podobných úrovniach ako počas soboty.

 

Zlepšenie počasia nás čaká v pondelok, ale netešte sa príliš. Utorok by mal opäť priniesť zrážky, ktoré by mali byť aj výraznejšie. Predbežná vyhliadka počasia naznačuje, že horúce počasie sa vráti na prelome júna a júla, kedy by teploty mali opäť stúpať nad tropickú hranicu +30°C.

Prichystajte sa na horúce počasie. Kúpte si nové štýlové plavky alebo spodné prádlo. Len do nedele VEĽKÉ ZĽAVY. Kliknite TU a pozrite si ponuku

img