Začalo výdatnejšie snežiť. Sneženie zasypáva cesty.

16.01.2021 o 23:07 - Peter Minárik
  • Článok

Od severu začalo na našom území snežiť, pričom sneženie by našu oblasť malo sužovať až do zajtrajšieho rána. Pripadnú centimetre nového snehu.

Začalo výdatnejšie snežiť. Sneženie zasypáva cesty.

Počasie na našom území už naplno začala ovplyvňovať oblasť nižšieho tlaku, ktorá sa presúva z Poľska smerom nad Ukrajinu. S ňou súvisiace zrážkové pole začalo ovplyvňovať počasie na Slovensku.

Od severu postupne na mnohých miestach nášho územia sneží, pričom aktuálne je najintenzívnejšie sneženie na severe nášho územia. Sneží však aj na západe územia.

Keďže teploty sa na celom našom území pohybujú pod bodom mrazu, tak sneženie začína vytvárať snehovú pokrývku.

Podľa aktuálnej správy Slovenskej správy ciest je povrch ciest najmä v severnej polovici Slovenska pod vrstvou čerstvého snehu.

Na úsekoch D1 Liptovský Ján - Bôrik, D3 Svrčinovec - Skalité, R3 Trstená - Tvrdošín a R3 Sedliacka Dubová - Široká je na vozovkách miestami čerstvý alebo kašovitý sneh hr. 1 cm.

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach pokrytý vrstvou utlačeného, kašovitého alebo čerstvého snehu hr. 1-3 cm, miestami hr. 4-5 cm. Na cestách III. tried v obvode Námestovo až do hr. 5 - 10 cm. Na cestách III. triedy v obvode Banská Bystrica je na vozovkách miestami zľadovatený sneh hr. 1 cm.

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou utlačeného, kašovitého alebo čerstvého snehu hr. 1-3 cm. Na HP Podspády čerstvým snehom hr. 4-5 cm. HP Kremnické Bane, Látky-Prašivá, Chorepa, Zbojská, Pezinská Baba, Soroška, Homôlka, Skýcov, Šútovce, Dargov, Branisko, Vyšehrad, Klenov a Havran majú povrch vozoviek vlhký až mokrý.

Snežiť by malo na našom území až do zajtrajšieho poludnia a na severnú polovicu Slovenska môže sneženie priniesť 5 až 10 cm nového snehu, do vyšších polôh až do 20 cm.

Najnovšie správy