Zajtra dorazí sneženie, bude aj pršať. Pozrite si kde

25.01.2019 o 14:30 - Ľ.F.
Článok

Počas zajtrajšieho dňa postúpi nad naše územie od severozápadu oklúzny front, ktorý prinesie sneženie ale aj dážď. Pozrite sa kde sa očakáva sneženie a naopak, kde bude pršať. 

Zajtra dorazí sneženie, bude aj pršať. Pozrite si kde

Už zajtra začne v brázde nízkeho tlaku vzduchu, spojeného s tlakovou nížou so stredom nad Britskými ostrovmi, postupovať oklúzny front. Ten dorazí na naše územie od severozápadu už okolo poludnia a postupne prinesie sneženie.

Snežiť by malo od západu už okolo poludnia

Už okolo poludňajších hodín by sa malo na severozápade rozsnežiť. Intenzita zrážok je zatiaľ otázna. Zatiaľ čo niektoré modely udávajú len slabé zrážky, iné modely rátajú so zrážkami výdatnejšími. 

Najmä na severozápade a západe Slovenska by malo napadnúť od 5 do 10 cm nového snehu. Na krajnom juhozápade a juhu Podunajskej nížiny sa očakávajú zrážky zmiešané alebo dažďové. Kde všade bude snežiť si pozrite na animácii zrážok.  

Ďalšie a tentokrát aj výdatné a intenzívne zrážky nás čakajú v nedeľu popoludní a v noci na pondelok. Tie môžu priniesť desiatky nových centimetrov snehu. O tejto situácii budeme viac informovať večer.