Zlé počasie je tu. Nemci rušia vlaky a lety. Školy zatvorili

09.02.2020 o 22:17 - Berlín - P.M.
  • Článok

Nepriaznivé počasie už začalo trápiť vnútrozemie Európy. Pre silný vietor, ktorý dosahuje rýchlosť víchrice treba počítať s viacerými obmedzeniami.

Zlé počasie je tu. Nemci rušia vlaky a lety. Školy zatvorili
foto: Oliver Berg/ dpa

Pre silnú víchricu Sabine, ktorá v týchto chvíľach začala postupovať Nemeckom začali obmedzovať dopravu na letiskách aj na železniciach. 

Nemecké železnice už v nedeľu popoludní zastavili diaľkovú dopravu v Severnom Porýní-Vestfálsku. Mestá ako Emden, Norddeich, Kiel, č Westerland neboli obsluhované diaľkovou dopravou. Železničiari chcú postupne zastaviť diaľkovú dopravu v celom Nemecku a to predovšetkým počas vyčíňania najsilnejšieho vetra. 

Obávajú sa totiž možných škôd, zranení, či nebodaj tragédii. Už v nedeľu zaevidovali prvý vážnejší incident, keď v Emslande narazil IC vlak s 300 cestujúcimi z Amsterdamu do Berlína do spadnutého stromu. 

Dopravu začínajú obmedzovať už aj na letiskách. Letiská ako Frankfurt nad Mohanom, Düsseldorf, Mníchov, Berlín-Tegel, Kolín nad Rýnom / Bonn, Stuttgart, Dortmund, Hannover a Brémy zrušili kvôli vetru desiatky letov. 

Počas pondelka budú v niektorých regiónoch Nemecka dokonca zatvorené školy. Školy zatvorili v najľudnatejšom kraji Severné Porýnie-Vestfálsko, ale aj v častiach Hesensa a Bavorska. V Bádensku-Württembersku školy síce budú otvorené, ale rodičia môžu svoje deti nechať doma.

Najnovšie správy