Koncom víkendu nás čaká výdatné sneženie

- Ľ.F.
Novinka

Počas nasledujúcich dní bude počasie na našom území pod vplyvom vlhkého, severozápadného prúdenia. Do našej oblasti sa už dnes dostáva chladnejší vzduch a už počas noci na viacerých miestach na severe Slovenska snežilo.

Dnešný a zajtrajší deň zostanú v podobnom charaktere počasia. Od severozápad k nám bude naďalej prúdiť chladnejší a vlhký vzduch, v ktorom sa budú tvoriť početné prehánky, ktoré budú vo vyššie položených oblastiach snehové. 

Výdatnejšie zrážky sa očakávajú v nedeľu večer, kedy prejde cez naše územie od severozápadu brázda nízkeho tlaku vzduchu. Postupne sa najmä v severnej polovici územia Slovenska rozsneží pričom na návetriach hôr bude snežiť aj výdatnejšie. V pondelok a utorok sa bude celé naśe územie nachádzať už v chladnom vzduchu a vyskytovať sa budú snehové prehánky, ktoré sa môžu objaviť aj v nížinách. Ďalšia vlna výdatného sneženia nás čaká v pondelok večer a v noci na utorok.

Na severe územia môže do utorku večera napadnúť 15 až 30 centimetrov snehu, na horách ešte viac. Už v stredu sa však očakáva oteplenie a sneh sa začne rýchlo topiť. Sneženie takisto bude prechádzať od západu do intenzívneho dažďa.