Maria a Lee zasiahnu Britské ostrovy

Novinka

Pozostatky hurikánu Lee dorazili už počas noci do oblasti severozápadnej Európy a zasiahli Britské ostrovy. Hlboká tlaková níž, ktorá bola kedysi hurikánom prináša na Ostrovy najmä prívalové zrážky. Najvýdatnejšie zrážky sa očakávajú v oblasti Severného Írska a Škótska. V týchto oblastiach napršalo počas noci a ešte naprší počas dnešného dopoludnia 25 až 60 mm, ojedinele až do 100 mm. Nepríjemný je aj vietor, ktorý na severe a západe fúka rýchlosťou do 80 km/h a na juhu do 60 km/h.

Hneď po pozostatkoch hurikánu Lee by mali doraziť pozostatky hurikánu Maria. Maria zasiahne Britské ostrovy už v noci z nedele na pondelok a priniesť by mala najmä silný nárazový vietor. Maria bude pripomínať skôr klasickú hlbšiu tlakovú níž, ktorá dorazí z Atlantiku. Na Britské ostrovy prinesie aj zrážky, tie by však už nemali byť také výdatné ako dnes.

V prípade, že sa Maria presunie južne od Britských ostrovov tak sa v oblasti severozápadného Francúzska vyplní a zanikne. V prípade, že pôjde severnejšie môže priniesť aj výdatnejšie zrážky. V oboch prípadoch však bude Maria sprevádzaná silným nárazovým vetrom, ktorý bude v noci z nedele na pondelok dosahovať v nárazoch až 100 km/h, na severe Škótska až do 120 km/h.