Na Morave vyhlásili snehovú kalamitu

- P.M.
Novinka

Počasie je dnes v našej oblasti pod vplyvom tlakovej níže, ktorá más svoj stred nad Severným morom. Po okraji tejto tlakovej níže do našej oblasti postúpil frontálny systém, ktorý na viaceré miesta nášho územia prináša sneženie, ale sneženie neobišlo ani Českú republiku. 

Na Šumave, v Krušných horách a v Krkonošiach napadlo 10 až 20 cm nového snehu. Sneženie, podľa serveru In-počasí neobišlo ani nižšie polohy. V Moste a v Tušimiciach napadlo 12 cm a v Kadani až 15 cm snehu. V týchto oblastiach ide o najvýdatnejšiu snehovú pokrývku od minulého roka.

Na západ Českej republiky však už vtrhol teplejší vzduch. Teploty sa pohybujú od 0 do +5°C, zatiaľ čo na Morave sú stále pod nulou. 

Sneženie medzičasom komplikuje dopravu na Morave a to obzvlášť na Znojemsku a v Brne, kde sú na cestách rozsiahle kolóny a v Brne MHD premáva len s obmedzeniami. Na juhu Moravy vyhlásili na cestách kalamitný stav. Napadlo okolo 10 cm snehu. Na diaľnici D1 sa stalo niekoľko nehôd a doprava je tak značne obmedzená. Skrížený kamión zablokoval aj diaľnicu D2 smerom na Slovensko.