V noci bude liať, na severe výdatne snežiť

Novinka

Nad naše územie aktuálne prichádzajú zrážky. Na západnom Slovensku sa už výrazne rozpršalo. Nasúva sa k nám totiž rozsiahle zrážkové pole spojené s tlakovou nížou, ktorej stred sa presúva z južného Česka nad severozápadné Slovensko a počas zajtrajšieho dňa sa bude presúvať smerom nad Vysoké Tatry.

Počas noci očakávame v severnej polovici západného a stredného Slovenska výdatné zrážky. Spadnúť môže 10 až 15 mm zrážok, pričom v severnej časti stredného Slovenska a na severozápade môže spadnúť až viac ako 20 litrov zrážok na jeden štvorcový meter pôdy.

Počas noci sa bude súčasne aj ochladzovať. Okolo tlakovej níže k nám začne prenikať studený vzduch od severovýchodu. Hranica sneženia sa do polnoci bude pohybovať okolo 700 až 800 m n.m. V utorok pred šiestou hodinou rannou by sa na severe mala hranica sneženia pohybovať už na výške 400 až 500 m n.m, pričom počas rána v najkrajnejších severných okresoch bude snežiť aj v najnižších polohách.

Zatiaľ čo v nižších polohách bude v noci pršať, tak nad uvedenými výškami bude snežiť. Do rána by mohlo napadnúť na severe od 500 m n.m. okolo 5 cm, vo výške 500 až 700 m n.m. až do 10 cm a v polohách nad 700 m n.m. môže napadnúť aj okolo 15 až 20 cm snehu.

V ktorých oblastiach bude snežiť nasledujúce hodiny si pozrite na mapách TU.

img
V týchto oblastiach by malo snežiť
img
V noci sa výrazne rozprší