V noci dorazí sneženie. Do nížin príde posledný sneh

Novinka

Počasie na našom území začína ovplyvňovať oklúzny front. Tento oklúzny front v noci plošnejšie zrážky, ktoré budú spočiatku snehové. 

V noci dorazí sneženie. Do nížin príde posledný sneh

Dnešné počasie ovplyvňuje oklúzny front, ktorý aktuálne prináša zrážky predovšetkým do oblasti stredného Slovenska. V priebehu noci sa však zrážková činnosť rozšíri aj do ďalších oblastí. 

Výraznejšie zrážky by nad naše územie mali doraziť po polnoci od juhozápadu.

Spočiatku by malo snežiť, no postupne sa vo výškach začne prejavovať teplejšie prúdenie a zrážky sa tak budú meniť na kvapalné. Nakoľko však v nižších vrstvách bude stále pomerne chladný vzduch, tak zrážky môžu na podchladenom zemskom povrchu aj namŕzať. 

Niektoré numerické modely sa prikláňajú k tomu, že v okolí krajného západu, najmä v oblasti Bratislavy by sa sneženie v nižších vrstvách malo udržať najdlhšie a to až do poludňajších hodín. Sneh tak môže napadnúť najmä vo vyšších oblastiach Bratislavy, no postupne sa aj tu v priebehu popoludnia zmenia zrážky na kvapalné.

Nočné zrážky, ktoré dorazia nad naše územie ukončia sériu studeného počasia. Od zajtra sa začne na našom území výraznejšie otepľovať. Teploty postupne budú stúpať až nad +10°C.