Zrážky naberú v noci na intenzite

Novinka

Na horách počas uplynulej noci pribudla výrazná snehová nádielka. Ďalšia nádielka sa tu chystá zajtra, kedy by mohlo pripadnúť ďalších 20 cm. Sneženie sa však objaví aj v nižších polohách. Počas nasledujúcej noci sa budú zrážky vyskytovať predovšetkým na východnom Slovensku. Hranica sneženia však bude ležať vysoko a v nižších polohách bude väčšinou len pršať a to pomerne výdatne. Na Spiši a na Gemeri môže spadnúť až 40 mm zrážok.

Na severe a severozápade Slovenska sa očakávajú prehánky, ktoré aj v nižších polohách budú vo forme snehu. Pod výškou 500 m n.m. ale vytvorenie súvislej snehovej pokrývky neočakávajte. 

Výdatné zrážky sa v priebehu zajtrajšieho dňa budú presúvať smerom nad západné Slovensko, to však hranica sneženia na severozápade a severe stúpne na 500 až 600 m n.m. 

Sneženie sa v nižších polohách na väčšine územia neobjaví. Objaviť sa môže len na Považí, na Orave, na Kysuciach, na Liptove a na Turci. Sneh sa však v nižších polohách roztopí a pokiaľ sa nevydáte na vyššie položené cesty, tak Vám letné gumy postačia.