Obyvatelia obce Pichne majú hlavu v smútku. Vytopilo ich po tretíkrát

21.06.2020 o 18:50 - Ľubomír Franko
  • Článok

V nedeľu podvečer sa v oblasti východného Slovenska vytvorili búrky. Tie priniesli prívalové zrážky, ktoré po tretíkrát v tomto týždni zaplavili obec Pichne v okrese Snina.

Obyvatelia obce Pichne majú hlavu v smútku. Vytopilo ich po tretíkrát

Obyvatelia obce Pichne v okrese Snina majú tento týždeň už po tretíkrát hlavu v smútku. Prírodná katastrofa, aká postihla obec, je naozaj jedinečná v negatívnom slova zmysle. 

Vo večerných hodinách sa v oblasti krajného severovýchodu Slovenska vytvorilo pásmo prehánok a búrok, ktoré sa následne rozprestrelo cez značnú časť krajného východu. 

Búrkovo slabo aktívne pásmo sa postupne presunulo cez viaceré miesta východného Slovenska a v týchto chvíľach (21. jún 18:30) pokrýva už značnú časť Prešovského kraja a východné časti Košického kraja.

Radarová snímka o 17:40
Radarová snímka o 17:40

Výdatné zrážky spadli opäť aj v obci Pichne, kde voda zaplavila domy už po tretíkrát v tomto týždni. Prívalová vlna v piatok tam spôsobila škody za najmenej pol milióna eur. Obec opäť zaplavila voda pri prechode búrky v sobotu.

Dnes situácia nie je vôbec priaznivá a v premočenej pôde sa miestny potok opäť vylial. Zrážky tam našťastie už ustávajú, no voda opäť zaplavila viaceré obydlia. 

Polohu zrážok môžete sledovať aj LIVE na našom iRadare.

Najnovšie správy