FOTO: V Alpách v noci napadol sneh. Niekde nasnežilo aj viac ako 20 cm

Dominik Cenkner

Zatiaľ čo u nás prevláda pomerne teplé počasie s teplotami nad +30 °C, v niektorých alpských lokalitách pri prechode studeného frontu už začalo snežiť.

Snehové vločky na tento dátum zaznamenali aj v celkom nízkej nadmorskej výške, a to 1800 m n. m. Na švajčiarskej strane Álp, museli uzavrieť niekoľko horských prechodov.

Týkalo sa to horského prechodu Furkapass a Nufenenpass. Snežilo však aj v ďalších lokalitách.

Čerstvý sneh hlásia z lokalít Adelboden, francúzskeho La Grave či Národného parku Écrins. Na niektorých miestach pribudlo aj viac ako 20 cm nového snehu.

Teplý vzduch by sa mal do oblasti vrátiť v priebehu nasledujúceho týždňa. V utorok 1. septembra sa však už začína meteorologická jeseň. Takéto obrázky tak budú postupne pribúdať.

Ak sa chcete aspoň naoko schladiť, pozrite si priloženú fotogalériu.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Dážď
12 °C / 0 °C
Klaudia
Zajtra
Skoro jasno
7 °C / -6 °C
Eugen
Streda
Skoro jasno
5 °C / -12 °C
Alžbeta
Štvrtok
Polooblačno
10 °C / -8 °C
Félix
Piatok
Dážď
10 °C / 2 °C
Elvíra
Sobota
Dážď so snehom
9 °C / 0 °C
Cecília
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd